Проект наказу МОЗ України (замість №48)

Прививочные новости, национальное законодательство, опыт борьбы за право свободного выбора в отношении прививок, создание собственных организаций в Украине.
Сообщение
Автор
Tan1a
Сообщения: 16
Зарегистрирован: 09 ноя 2008, 18:27

Проект наказу МОЗ України (замість №48)

#1 Сообщение Tan1a » 20 авг 2010, 13:51

Проект наказу МОЗ України „Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів"
Строк обговорення: 13 серпня 2010 року- завершення: 13 вересня 2010 року.
http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20100813_p.html
Враховуючи досвід країн світу щодо необхідності проведення ревакцинації проти кашлюку у віці (5-7 років) та збільшення частоти випадків захворювання на кашлюк серед дітей шкільного віку в Україні, доцільно дітям у віці 6 років разом з проведенням ревакцинації проти дифтерії та правця додати проведення ревакцинації проти кашлюку (з ацелюлярним кашлюковим компонентом) із зменшеним вмістом антигенів (АаКДП-М).
...до переліку „Рекомендованих профілактичних щеплень" Календаря профілактичних щеплень доцільно додати щеплення для профілактики:

- менінгококової інфекції (дітям старше 2-х років та дорослим);

- папіломавірусної інфекції (жінкам та дітям старше 12-ти років);

- ротавірусної інфекції (дітям від 6 тижнів до 2-х років в закритих дитячих колективах).
Розділ 2. Щеплення за станом здоров’я

Щеплення за станом здоров’я є обов’язковими в медичному супроводі пацієнтів з високим ризиком виникнення та тяжкого перебігу інфекції, щеплення проти яких не передбачені в плані щеплень за віком.
:shock:
В таблице потом идут:
Грип
Покази:
- ВІЛ-інфекція (див. підрозділ 1.3 “Щеплення ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД дітей” Календаря)
- Первинні імунодефіцит (сективний дефіцит IgA, дефіцит субкласів IgG, транзиторна гіпогамаглобулінемія, дефіцити системи фагоцитозу, дефіцити системи комплементу)
- Хронічні захворювання печінки (у тому числі фіброз та цироз печінки)
- Бронхіальна астма
- Ураження нирок (хронічна ниркова недостатність або нефротичний синдром)
- Хронічні захворювання легень (уроджені аномалії, набуті хвороби, муковісцидоз)
- Хронічні ураження серцево-судинної системи (уроджені та набуті вади серця, кардіоміопатії)
- Функціональна чи анатомічна аспленія (у тому числі - серповидно-клітинна анемія)
- Трансплантація кісткового мозку (Щеплення проводиться не раніше ніж через 6 місяців після трансплантації)
- Пацієнти, що тривало утримують ацетилсаліцилову кислоту
- Лімфома, Множинна мієлома, Лейкемія (Щеплення проводиться не раніше ніж через 3-4 тижні після припинення імуносупресивної терапії (хіміотерапії) та при збільшенні гранулоцитів та лімфоцитів у периферійній крові >1000 клітин/мкл (>1,0 х109/л))

Пневмококової інфекції
Покази:
- ВІЛ-інфекція
- Ураження нирок (хронічна ниркова недостатність або нефротичний синдром)
- Первинні імунодефіцит - дефіцит системи комплементу (ранніх білків – С1, С4, С2, С3), селективний дефіцит IgA
- Бронхіальна астма (Щеплення проводять при ОФВ1 або ПСВ 80% від необхідних показників, при варіабельності показників ПСВ або ОФВ1<20-30% при стабільному тяжкому перебігу захворювання)
- Функціональна чи анатомічна аспленія (у тому числі, серпоподібно-клітинна анемія) (Щеплення проводиться за 2 тижні при плановій спленектомії. Інакше - якомога раніше після спленектомії)
- Хронічні захворювання печінки (у тому числі, фіброз та цироз печінки)
- Назальна лікворея (хронічна, ремітуюча)
- Цукровий діабет типу 1
- Хронічні захворювання легень (уроджені аномалії, набуті хвороби, муковісцидоз)
- Туберкульоз (інфіковані МБТ)
- Хронічні ураження серцево-судинної системи (уроджені та набуті вади серця, кардіоміопатії)
- Лімфома, Множинна мієлома, Лейкемія
- Хвороба Ходжкіна (Щеплення проводиться за 2 тижні до початку імуносупресивної терапії. Інакше - через 3 місяці після припинення імуносупресивної терапії)
- Імуносупресивна гормональна терапія (визначення див. “Перелік медичних протипоказів до проведення профілактичних щеплень” цього наказу) (Щеплення проводиться за 2 тижні до початку імуносупресивної терапії або після її припинення)
- Трансплантація кісткового мозку (Оптимальним є проведення щеплення через 12 та 24 місяці після проведення трансплантації)
- Трансплантація органів (Оптимально провести через 6 місяців після трансплантації)

Менінгококової інфекції
Покази:
- Функціональна чи анатомічна аспленія (у тому числі, серпоподібно-клітинна анемія)
- Комплемент С1, С4, С2, С3, С5-С9, пропердин, фактор В

Вітряної віспи
Покази:
- Хронічна ниркова недостатність
- ВІЛ-інфекція/СНІД (Щеплення проводиться при рівні CD4+ ³25% від вікової норми, CDC клас N1 або A1, двома дозами з 3- місячним інтервалом)
- Трансплантація кісткового мозку (Щеплення проводиться не раніше ніж через 24 місяці та відсутності імуносупресії (збільшенні гранулоцитів та лімфоцитів у периферійній крові >1000 клітин/мкл />1,0 х109/л/)
- Первинні імунодефіцити без ураження Т- клітин

Гепатиту В (Щеплення проводиться не вакцинованим раніше)
Покази:
- Хронічні ураження печінки (інфекційного та неінфекційного генезу)
- Трансплантація органів
- Діти, що перебувають на гемодіалізі (див. підрозділ 2.2. Схема вакцинації проти вірусного гепатиту В дітей із злоякісними новоутвореннями, дітей, що перебувають на гемодіалізі та отримують багаторазові довготривалі переливання донорської крові або її препаратів)
- Діти, що отримують багаторазові довготривалі переливання донорської крові або її препаратів
- Діти, що потребують етапних оперативних втручань

Гепатиту А (Щеплення проводиться особам старше 12 місяців життя дворазово з інтервалом у 6 місяців)
Покази:
- Хронічні ураження печінки (інфекційного та неінфекційного ґенезу)
- Трансплантація печінки (Оптимально провести щеплення до трансплантації. Інакше - оптимально провести через 6 місяців після трансплантації)
Последний раз редактировалось Tan1a 20 авг 2010, 14:50, всего редактировалось 3 раза.

Аватара пользователя
Никита
Старожил форума
Сообщения: 719
Зарегистрирован: 11 июн 2008, 13:31
Откуда: Запорожье
Контактная информация:

#2 Сообщение Никита » 20 авг 2010, 14:22

З метою удосконалення системи оперативного реагування по розслідуванню випадків ПВУ слід розробити та затвердити „Положення про групу оперативного реагування за несприятливими проявами після імунізації при застосуванні вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного при госпіталізації або летальному випадку" та „Положення про оперативне реагування за несприятливими проявами після імунізації при застосуванні вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного у разі госпіталізації або летального випадку" а також запропонувати схему подачі інформації у найкоротші терміни (до 24 годин після реєстрації) та визначити відповідальних осіб за її подачу.

"Для необхідності подачі вичерпної інформації про побічну дію вакцин, анатоксинів і алергену туберкульозного та інших медичних імунобіологічних препаратів (наприклад, препаратів для неспецифічної профілактики інфекційних хвороб, МІБП для лікування) та доцільності проведення повноцінного моніторингу за їх побічною дією слід розмежувати подачу інформації на вакцини, анатоксини і алерген туберкульозний та інші медичні імунобіологічні препарати зі зміною назви „Інструкції щодо організації епідемічного нагляду за побічною дією імунобіологічних препаратів" на „Інструкцію щодо організації епідемічного нагляду за несприятливими проявами після імунізації при застосуванні вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного" та окремо затвердити розроблену „Форму подачі інформації про випадки побічної дії після застосування інших медичних імунобіологічних препаратів."

Да пошли они...пусть на себе испытывают :evil:

Аватара пользователя
Никита
Старожил форума
Сообщения: 719
Зарегистрирован: 11 июн 2008, 13:31
Откуда: Запорожье
Контактная информация:

#3 Сообщение Никита » 20 авг 2010, 14:39

У медичній документації здійснюються відповідний запис лікаря про дозвіл на проведення щеплення та вклеюється “Інформована згода та оцінка стану здоров’я особи/або дитини одним з батьків, законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики” (форма № 063-2/о затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31.12.2009 № 1086).


а это что за новшества? вклеивается згода?? оценка про стан здоровья??? это кто оценку давать должен? родитель или как понять?
а что эта за форма 63?

Funt
Старожил форума
Сообщения: 4708
Зарегистрирован: 09 авг 2004, 08:00

#4 Сообщение Funt » 20 авг 2010, 14:43

Існуючий в нашій країні календар профілактичних щеплень повинен відповідати рекомендаціям ВООЗ, календарям профілактичних щеплень країн ЄС та США.
Нет, ну я понимаю, что Мозамбик нас не устраивает, но почему не Канада или Австралия, почему США? :shock:
слід розширити перелік „рекомендованих щеплень".
Это пусть расширяют, он и так не маленький. ВПЧ как там, прижилась в Украине, кто-нибудь знает? Все уже себе делают или заглохло?
доцільно застосовувати комбіновані вакцини...з ацелюлярним кашлюковим компонентом
Кто-то конкретный лезет на укр. рынок, пихаясь локтями, легко вычислить.
На теперішній час доведено, що вакцини АКДП з цільноклітинним кашлюковим компонентом є найбільш реактогенними вакцинами. Виникнення переважної кількості післявакцинальних реакцій та ускладнень пов'язані із дією цільноклітинного кашлюкового компоненту.
Вот оно что... А что ж вы раньше-то всех убеждали в безопасности?
Імунізація проти гепатиту В новонароджених була введена до Календаря профілактичних щеплень у 2000 році та залишається необхідною і на теперішній час.
Наглое попирание закона - было и есть :evil:
Ещё перл оттуда, про гепатит Б:
слід щеплення провести у віці 6 років за схемою 0-1-6. Діти шкільного віку є значущою віковою групою ризику щодо цієї інфекції, що пов'язано із збільшенням ймовірності травматизму, парантеральних втручань, статевих контактів тощо
.
Меня совершенно поражает эта отмороженность. Издало ли МОЗ хоть одно какое-то "воззвание" относительно ненормальности такой ситуации? Или чиновники считают такую ситуацию нормой? Мол, вот такой нынче расклад в школах, как курс валют.

Вот это перл :)
У зв'язку з появою на ринку України зареєстрованих вакцин для профілактики папіломавірусної інфекції, доцільно і в нашій країні рекомендувати проведення щеплення для профілактики даної інфекції.
Вот в связи с чем, оказывается...
Відповідно до досвіду застосування вакцин в світі, рекомендацій ВООЗ та власного досвіду України на підставі даних моніторингу за побічною дією вакцин, доцільно систематизувати можливі ПВР, ПВУ з урахуванням характерних клінічних проявів та строків їх розвитку загалом та для окремих вакцин.
Это предсказуемый и самый неприятный момент: видимо, список ПВО будет сильно смягчён. Ничего, в "нашем" указан 48-й приказ, пусть доказывают, что такого никогда не существовало :wink:

r_v_grigoruk
Старожил форума
Сообщения: 283
Зарегистрирован: 14 июн 2010, 14:39
Откуда: Переяслав-Хмельницкий
Контактная информация:

#5 Сообщение r_v_grigoruk » 20 авг 2010, 15:05

Обьясните, не могу понять форма отказа прежняя, то есть произвольная, или ихняя. Там ещё есть додаток
2. Виявлення і реєстрація реакцій та ускладнень

2.1. Особи, які підлягають щепленням (або їх батьки чи особи, які їх замінюють), повинні бути проінформовані медичними працівниками про можливість виникнення побічної дії та її характерні ознаки після застосування певної вакцини.
Ага, увидим

r_v_grigoruk
Старожил форума
Сообщения: 283
Зарегистрирован: 14 июн 2010, 14:39
Откуда: Переяслав-Хмельницкий
Контактная информация:

#6 Сообщение r_v_grigoruk » 20 авг 2010, 15:18

Читайте додаток

Несприятливі події після імунізації (ускладнення), які можуть реєструватися при застосуванні тільки окремих вакцин

1. Гіпотензивно-гіпореспонсивний синдром (гостра серцево-судинна недостатність, гіпотонія, зниження тонусу м’язів, короткочасне порушення або втрата свідомості) може спостерігатися у підлітків та осіб молодого віку при
застосуванні анатоксинів, живих вірусних вакцин та вакцини проти гепатиту В у перші 72 години після щеплення.
2. Артрит реєструється тільки при застосуванні моновакцини проти краснухи або комбінованої вакцини, до складу якої входить краснушний компонент, проявляється з 5 по 30-ту добу після щеплення.
3. Серозний менінгіт, паротит, орхіт може реєструватися тільки при застосуванні моновакцини проти паротиту або комбінованої вакцини, яка містить паротитний компонент, має строки розвитку з 5 по 42-гу добу.
4. Енцефаліти реєструються при застосуванні вакцин, які містять компоненти проти кору та краснухи, зі строками розвитку з 5 по 15-ту добу.
5. Гострий в’ялий параліч та вакциноасоційований паралітичний поліомієліт реєструється тільки при застосуванні живої оральної поліомієлітної вакцини в строки з 4 по 35-ту добу.
6. Синдром Гійєна-Барре (полірадікулоневрит) реєструється при застосуванні вакцин, які містять правцевий анатоксин та вакцини проти гепатиту В, протягом 30 діб після щеплення.

Як кажуть на Євроньюз - Ноу коментс

Аватара пользователя
Olya1971
Старожил форума
Сообщения: 199
Зарегистрирован: 16 янв 2009, 16:12
Откуда: Украина, Луцк

#7 Сообщение Olya1971 » 20 авг 2010, 15:24

Funt писал(а): Ещё перл оттуда, про гепатит Б:
слід щеплення провести у віці 6 років за схемою 0-1-6. Діти шкільного віку є значущою віковою групою ризику щодо цієї інфекції, що пов'язано із збільшенням ймовірності травматизму, парантеральних втручань, статевих контактів тощо
.
ага особенно понравилось, что 6-летнему ребенку нужно сделать прививку от гепатита, т.к. "діти шкільного віку є значущою віковою групою ризику щодо цієї інфекції, що пов'язано із збільшенням ймовірності ... статевих контактів (!!!) :shock: Во дебилы! :twisted:

Я только сегодня читала статью в львовской газете Высокий замок Лікарі стогнуть, батьки психують, діти мліють…. Там речь идет о том, как наши доблестные "освитяны" решили обязать родителей перед учебным годом пройти с детьми медосмотр, якобы, в свете минувших событий, дети умирают на уроках физры, соответственно, нужно, чтобы дети периодически проходили медосмотр. Со стороны глядя, идея неплохая. Я понимаю, пройти анализы (кровь, моча, кал) никому не помешает. Но, в перечне врачей, которых необходимо пройти были и такие специалисты:
Усім школярам перед останнім дзвоником роздали карточки з довжелезним списком лікарів, яких треба обійти. У переліку є огляд гінеколога для усіх дівчаток від першого класу (!), флюорографія (!), мазки на дифтерію (!), усі аналізи, вузькоспеціалізовані лікарі.
вот убейте меня, не пойму, зачем девочке в 6 лет проходить осмотр у гинеколога??? Да и мамы жалуются:
Зустрічаю знайому маму, дівчинка якої переходить у третій клас. Вона щойно повернулася з поліклініки. Жінка схвильовано розповідає, що її малу брали на гінекологічне крісло, і дитині треба було довго пояснювати, для чого це робиться. Вона пережила стрес... Мама іншої дитини розповіла, що її дев’ятирічна донька зомліла прямо в кабінеті лікаря…
Скажу честно, виноваты сами родители: была бы у меня дочь, я бы под расстрелом бы не повела бы ее в 6 лет к гинекологу не имея для этого оснований. Это что же нужно объяснить ребенку, зачем все это делается???
А ми сьогодні так і не зрозуміли, на основі чого освітяни придумали тотальний медогляд для учнів з безпідставними оглядами вузькокваліфікованих спеціалістів, які є не у всіх поліклініках. Медиків поставили перед фактом – маєте провести усім школярам профілактичний медогляд до 1 вересня.
И тем не менее медики исполняют дурацкий приказ не своего ведомства!
И в заключение - для родителей школьников:
Жоден керівник навчального закладу не має права не прийняти дитину до школи без медичного огляду. Ця вимога – безпідставна. Немає жодної вказівки МОЗ України, ніхто не заборонив приймати дітей до школи.
Вот я к чему веду - я так понимаю по мнению МОЗ и МО 6-летки - это самый опасный элемент - занимается сексом и может заболеть гепатитом и поэтому нужно делать в этом возрасте прививку от гепатита, а девочек с этого возраста уже нужно осматривать на гинекологичнеском кресле. :twisted:

Над нами уже просто измываются!!!

Funt
Старожил форума
Сообщения: 4708
Зарегистрирован: 09 авг 2004, 08:00

#8 Сообщение Funt » 20 авг 2010, 15:41

не пойму, зачем девочке в 6 лет проходить осмотр у гинеколога???
Оля, это просто родители первачков "отстали от жизни": сейчас к гинекологу профилактически отправляют (в нашей местности, по крайней мере) с первого года ежегодно, родители быстро привыкли, на Чикко-форуме почти все на меня шипели как на несознательного.
Мы раз "попались" в 4 года, так гинеколог потом час искала по всей больнице руководящий документ, обязывающий её осматривать детей. Так и не нашла, смущённо отправила к городскому - "у неё должен быть". В 1-ый класс собирались в этом году, просто проигнорировав соотв. запись в обходном листе - никто ни слова не сказал.
А на "зачем" продвинутый ответ звучит так:
http://www.chicco.com.ua/forum/viewtopi ... 6&start=30
Просто хим.промышленность не стоит на месте. Раньше белье детское "хозяйственным мылом" в основном стирали, а сейчас много всякого-разного, повышена аллергизация у детей и взрослых, больше высыпаний всяких и дерматитов, что тоже способствует образованию синехий у девочек и спаечных процессов у мальчиков. + не стоит забывать как мы сейчас вынашиваем и рожаем . Не сохраняли раньше такое кол-во "неблагополучных беременностей" не было такого кол-ва гормонотерапий у беременных. Сейчас чуть-ли не каждая третья без дополнительного прогестерона в первом триместре не обходится

Tan1a
Сообщения: 16
Зарегистрирован: 09 ноя 2008, 18:27

#9 Сообщение Tan1a » 20 авг 2010, 15:57

Никита писал(а): а что эта за форма 63?
(ворд - файл "Сигнальний документ")
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ ... g=za594-10

Наказ МОЗ "Про затвердження форми первинної облікової документації N 063-2/о "Інформована згода та оцінка стану здоров'я особи або дитини одним з батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики" та Інструкції щодо її заповнення"
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ ... g=z0594-10

Queenka

#10 Сообщение Queenka » 20 авг 2010, 16:02

Інформована згода та оцінка стану здоров'я особи або дитини одним з батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики"
там нет указания, кто сим представником могет быть? учитель, к примеру?

чую, буду я искать частную школу... :twisted:

r_v_grigoruk
Старожил форума
Сообщения: 283
Зарегистрирован: 14 июн 2010, 14:39
Откуда: Переяслав-Хмельницкий
Контактная информация:

#11 Сообщение r_v_grigoruk » 20 авг 2010, 16:20

законним представником дитини
Это опикун, если нет родителей, учитель не может быть законным представителем

Tan1a
Сообщения: 16
Зарегистрирован: 09 ноя 2008, 18:27

#12 Сообщение Tan1a » 20 авг 2010, 16:23

Queenka писал(а): там нет указания, кто сим представником могет быть? учитель, к примеру?
из другой мед. инструкции:
Законні представники дитини – батьки, усиновлювачі, опікуни або інші особи, уповноважені законом представляти інтереси дітей, здійснювати захист їх прав, свобод і законних інтересів.
http://www.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20090428_0.html

может юристы поскажут, кто ж это такие - "особи, уповноважені законом представляти інтереси дітей", кроме усыновителей и опекунов?

r_v_grigoruk
Старожил форума
Сообщения: 283
Зарегистрирован: 14 июн 2010, 14:39
Откуда: Переяслав-Хмельницкий
Контактная информация:

#13 Сообщение r_v_grigoruk » 20 авг 2010, 16:29

Не юрист.
оформленные нотариально. У богатых людей может быть, например нянька, прислуга, телохранитель итд

Аватара пользователя
Никита
Старожил форума
Сообщения: 719
Зарегистрирован: 11 июн 2008, 13:31
Откуда: Запорожье
Контактная информация:

#14 Сообщение Никита » 20 авг 2010, 17:08

та да Queenka загнули:))
а вообще раньше помойму было все в произвольной форме...это было намного лучше для нас....

или я ошибаюсь? разве было такое раньше?

Аватара пользователя
Никита
Старожил форума
Сообщения: 719
Зарегистрирован: 11 июн 2008, 13:31
Откуда: Запорожье
Контактная информация:

#15 Сообщение Никита » 20 авг 2010, 17:12

6. Прочитайте уважно, наведені нижче стани не є протипоказаннями до проведення щеплення:

не пойму 6 пункт это к чему...?

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 5 гостей