Не хватает вакцин? Рано радовались...

Прививочные новости, национальное законодательство, опыт борьбы за право свободного выбора в отношении прививок, создание собственных организаций в Украине.
Сообщение
Автор
Аватара пользователя
Александр Коток
Администратор сайта
Сообщения: 17627
Зарегистрирован: 18 янв 2004, 18:39
Контактная информация:

Не хватает вакцин? Рано радовались...

#1 Сообщение Александр Коток » 13 авг 2010, 16:33

[13.08.2010 15:25]
Україна майже стовідсотково забезпечена вакцинами

Україна майже стовідсотково забезпечена вакцинами, зараз вирішується питання щодо закупівлі вакцини проти грипу.

Як передає кореспондент УНІАН про це сьогодні повідомив директор Київського центру клінічної імунології, доцент кафедри клінічної імунології та алергології Національної медичної академії післядипломного навчання Олег НАЗАР.

За його словами, раніше у країні були проблеми з постачанням вакцин до лікувальних закладів у зв’язку з відсутністю бюджету.

“У нас ці проблеми завжди переносяться із площини медичної у площину політичну чи фінансову. Затримки у вакцинації були пов’язані з невчасним прийняттям бюджету країни. Нема в Україні бюджету - не були закуплені вакцин. Зараз гроші є, і вакцини є,” – зазначив О.НАЗАР.

На запитання, чи може позначитися недотримання календаря щеплень на здоров’ї дитини, коли, за відсутністю препаратів, щеплення робитимуть пізніше призначеного терміну, О.НАЗАР зазначив, що відтермінування імунізації на нетривалий термін не зашкодить.

“Ми можемо порушувати календар щеплень на місяць-два. Нічого страшного немає. Це вибір людини. Батьки самі мають вирішити чи самим купити вакцину (усі, що продаються - сертифіковані) чи очікувати на той час, коли препарат закупить держава,” – наголосив О.НАЗАР.
http://health.unian.net/ukr/detail/210603
Благостью лихость не изоймешь

Roman_Romashka
Старожил форума
Сообщения: 998
Зарегистрирован: 15 ноя 2008, 22:23
Откуда: Саливінки, Київська обл.
Контактная информация:

#2 Сообщение Roman_Romashka » 13 авг 2010, 16:46

По перше "майже". По друге це каже чиновник.

Аватара пользователя
Olya1971
Старожил форума
Сообщения: 199
Зарегистрирован: 16 янв 2009, 16:12
Откуда: Украина, Луцк

#3 Сообщение Olya1971 » 07 сен 2010, 17:27

Вот очередная статья о дефиците вакцин в Украине. Тем не менее, вакцинаторы торжественно обязуются довакцинировать до конца года согласно календаря прививок.
Читать статью Через брак вакцини в Україні порушують графік щеплень дітей
«Дійсно, є перебої з вакцинами і невідомо, якої вони якості. Але є дуже страшні захворювання, такі як поліомієліт, скарлатина, багряниця, кір, коклюш, від яких обов’язково потрібно прищепитися, бо інакше ми будемо мати високу смертність у дітей. До речі, епідпоріг у нинішнього покоління уже є таким тривожним, що ми можемо це передбачити», - зауважила лілія Григорович.
сознаются, не стесняясь, что колют нашим детям вакцины неизвестного качества :twisted:

А вот тут я что-то недопоняла:
За інформацією лікарів-імунологів, щороку кількість не щеплених дітей збільшується на 10%. Якщо кількість дітлахів, що не пройшли вакцинацію, досягне 5% від загальної кількості населення, то у такому випадку Україна постане перед загрозою поширення епідемій інфекційних хвороб.
То есть, непривитые дети, количество которых составляет всего лишь 5% от общего количества населения страны, станут причиной возникновения эпидемий инфекционных болезней в стране??? :shock:

Funt
Старожил форума
Сообщения: 4708
Зарегистрирован: 09 авг 2004, 08:00

#4 Сообщение Funt » 08 сен 2010, 08:06

"є дуже страшні захворювання, такі як ... скарлатина...від яких обов’язково потрібно прищепитися", - зауважила лілія Григорович, член Комітету з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства.
Такая вот у них там квалификация :cry:

Аватара пользователя
amk
Старожил форума
Сообщения: 621
Зарегистрирован: 22 ноя 2008, 22:43
Откуда: Вишневе, Україна

#5 Сообщение amk » 08 сен 2010, 14:48

Funt писал(а):Такая вот у них там квалификация :cry:
Вчера на Радио Эра тоже была "старший науковий співробітник", девочка, плохо слова связывает.. Ну хоть с Вячеславом и Коломиец врезку сделали.

Funt
Старожил форума
Сообщения: 4708
Зарегистрирован: 09 авг 2004, 08:00

#6 Сообщение Funt » 09 сен 2010, 08:23

Эровцы молодцы, держат тему на плаву :)

Аватара пользователя
Olya1971
Старожил форума
Сообщения: 199
Зарегистрирован: 16 янв 2009, 16:12
Откуда: Украина, Луцк

#7 Сообщение Olya1971 » 17 сен 2010, 16:23

Уже и денежки нашлись на вакцинацию - 72 млн. Подсуетились...

Читать здесь: Украина начинает закупку вакцин

Аватара пользователя
Olya1971
Старожил форума
Сообщения: 199
Зарегистрирован: 16 янв 2009, 16:12
Откуда: Украина, Луцк

#8 Сообщение Olya1971 » 23 мар 2011, 18:45

Ситуация с дефицитом вакцин оставляет Украину один на один с угрозой эпидемии дифтерии и кори. Норматив иммунопрофилактики составляет 95%, а в Украине он не превышает 70%.

По словам главного государственного санврача Украины Анатолия Пономаренко, существует понятие "коллективный иммунитет", а недостаток иммунизации через несколько лет грозит обернуться эпидемиями различных заболеваний. Специалист назвал централизованную программу поставок вакцин неэффективной и в качестве альтернативы видит перевод этой проблемы на региональный уровень, сообщает Mignews.com.ua.

Врачи говорят, что свою негативную лепту в вопрос о вакцинации детей внесли и СМИ, через которые вокруг безопасности прививок раздувалась паника. В итоге в 2 раза увеличилось число детей, которых не привили из-за отказа родителей.
Источник - Украине может угрожать эпидемия дифтерии и кори

Аватара пользователя
Никита
Старожил форума
Сообщения: 719
Зарегистрирован: 11 июн 2008, 13:31
Откуда: Запорожье
Контактная информация:

#9 Сообщение Никита » 24 мар 2011, 16:15

650 тыс. запорожских детей остались без пробы Манту: местные власти не дали денег

В Запорожье пробу Манту сделали 55,9% детей. Об этом во время пресс-конференции, посвященной окончанию месячника по борьбе с туберкулезом, говорил главный санитарный врач Запорожской области Анатолий Севальнев.

- Вызывает тревогу снижение в Запорожской области охвата детей массовой туберкулинодиагностикой. Последние 2 года остаются необследованными до 30% детей - это почти 650 тысяч. Основная причина - недостаточное финансирование закупок туберкулина со стороны местной власти. В первую очередь это касается Приморского района, где пробу Манту получили только 30% детей, Токмакского - 47%, Веселовского - 54,7%, а в Запорожье - 55,9%, - пояснил Анатолий Севальнев.

http://reporter.zp.ua/2011/03/24/650-ty ... dali-deneg


но радует другое...

В Запорожской области каждый третий ребенок не привит вакциной БЦЖ из-за отказа родителей


апорожская область за все время своего существования (даже во времена, когда она входила в Екатеринославскую губернию) не выходила из "тройки" лидеров по инфекционной заболеваемости, а на данный момент она вышла из "десятки". Об этом во время пресс-конференции, посвященной окончанию месячника по борьбе с туберкулезом, говорил главный санитарный врач Запорожской области Анатолий Севальнев.

- Даже несмотря на нелучшие времена поставок иммунных препаратов, более 95% детей проходят вакцинацию в роддомах, - рассказал Анатолий Севальнев.

Но при этом, по словам главного санврача области, с каждым годом растет число малышей, не получающих вакцину БЦЖ, и здесь уже существует сложившаяся негативная тенденция. Сейчас каждый третий ребенок не привит из-за отказа родителей. Также наметилась тенденция отказа родителей новорожденных детей от прохождения профилактических флюорографических осмотров.


http://reporter.zp.ua/2011/03/24/v-zapo ... -roditelei

Аватара пользователя
Olya1971
Старожил форума
Сообщения: 199
Зарегистрирован: 16 янв 2009, 16:12
Откуда: Украина, Луцк

#10 Сообщение Olya1971 » 30 мар 2011, 15:33

У поліклініках закінчилися вакцини, необхідні для планових щеплень

У поліклініках України закінчилися вакцини, необхідні для планових щеплень, пише газета «Сегодня».

Як відзначає газета, у зв`язку з цим батькам дуже складно буде віддати своїх дітей в дитсадки, школи і виші. Крім того, виникає загроза епідемій таких захворювань, як дифтерія, кір тощо.

У поліклініках Києва кажуть, що вакцини приходять нерегулярно і в недостатній кількості. «У нас 14 дільниць, на які ми маємо розподілити всі вакцини. Наприклад, нам виділили лише 20 штук пентаксіма (щеплення проти дифтерії, правця, поліомієліту та інш.). На кожну дільницю вийшло по одній-дві вакцини (має бути по 30-40). Щеплення зробив, хто прийшов першим», - повідомила завпедіатрії Лариса БОБРИШЕВА.

Столичний дитячий лікар Олена МОРОЗ відзначає, що останні щеплення дітям робили ще в грудні. «Черга підійшла робити повторну вакцинацію, а діткам не робили й першу. Часто телефонують батьки, питають, коли ж привезуть щеплення», – сказала вона.

Проблема з постачаннями планових вакцин актуальна для всіх регіонів країни, відзначає видання. «У нас закінчилися всі щеплення для дітей до року. А купити не кожному по кишені (375 грн.)», – заявила головлікар херсонської поліклініки Ірина ТАРАН. За її словами, за цей квартал вони насилу зробили половину норми щеплень.

В Одесі, зазначає газета, навіть за минулий рік недопоставили 70% від необхідної кількості вакцин. «Наприклад, пентаксіма привезли 46% від заявленої кількості, – розповіла завідувачка епідвідділу облСЕС Людмила КРАСНИЦЬКА. – Через відсутність вакцини тільки від кору і краснухи не зробили щеплення 9800 дітей до 2-х років».

У парламентському Комітеті з охорони здоров`я газеті пояснили, що країна залишилася без щеплень через тендери. «Вчасно не змогли їх провести. Нікому було, оскільки ДП «Укрвакцина», яке займається тендерами, зараз зайнято розглядами в суді, на їх співробітників завели кримінальні справи», – стверджує голова комітету Тетяна БАХТЄЄВА.

У Мінохоронздоров`я запевняють, що вакцини вистачить до травня, а до того часу все налагодиться. «Перебої з поставками до деяких регіонів дійсно є, ми працюємо над проблемою», – заявив завідувач сектору імунопрофілактики населення Міністерства охорони здоров`я Сергій ПЛАТОВ.

«Вакцинацію не можна відкладати. Якщо не зробити вчасно чергове щеплення – попередні підуть нанівець. А це загрожує епідеміями, які проходили з дифтерією у 1990-х і кором у 2006 році», – наголосив імунолог Віктор МАЛІЄВСЬКИЙ.
Ссылка - тут

Аватара пользователя
amk
Старожил форума
Сообщения: 621
Зарегистрирован: 22 ноя 2008, 22:43
Откуда: Вишневе, Україна

#11 Сообщение amk » 31 мар 2011, 03:51

ДП «Укрвакцина», яке займається тендерами, зараз зайнято розглядами в суді, на їх співробітників завели кримінальні справи»
Показательно.
Но, раз уж так сложилось и всё сошло "нанівець", почему бы профильным НИИ не провести наблюдения над "бедными" детьми - как они развиваются без вчасно одержаних щеплень, отличается ли их здоровье и развитие от "счастливчиков", кому вакцин хватило? Нет у них ответа.

Аватара пользователя
Александр Коток
Администратор сайта
Сообщения: 17627
Зарегистрирован: 18 янв 2004, 18:39
Контактная информация:

#12 Сообщение Александр Коток » 31 мар 2011, 09:27

Минздрав не дает четкого ответа по нехватке вакцин в Украине
08:45 / 31.03.2011 — НОВОСТИ.dn.ua

Министерство здравоохранения Украины не дает конкретного ответа на вопрос относительно наличия вакцин в медзаведениях.

В частности, на запрос УНИАН по этому поводу пресс-центр Минздрава Украины ответил, что министерство настаивает на проведении вакцинации детей в соответствии с Календарем профилактических прививок.

В сообщении отмечается, что закупленные Украиной иммунобиологические препараты завозят «не одномоментно и, соответственно, лабораторный контроль качества также происходит не одномоментно».

«Для всех вакцин, которые используются на территории Украины, является обязательным лабораторный контроль качества (он включает как микробиологические исследования, так и исследования на животных (морские свинки) и может длиться по отдельным показателям до 56 дней», — подчеркивается в сообщении.

В то же время отмечается, что «вакцины поставляются ГП „Укрвакцина“ на склады облСЭ, откуда они распределяются по лечебно-профилактическим заведениям региона. После 22 марта 2011 года начали осуществляться окончательные поставки тех серий вакцин, которые дольше других проходили лабораторный контроль качества».

Также в документе сообщается, что, учитывая напряженную ситуацию с обеспечением иммунопрепаратами в конце 2010 года, Министерство здравоохранения обратилось к Кабинету министров Украины с просьбой увеличить объемы финансирования.

«На обращение отреагировали, и КМУ дополнительно выделил 69 млн. 659 тыс. грн. В соответствии с выделенной суммой была осуществлена дополнительная закупка 7 видов вакцин: вакцина для профилактики полиомиелита; вакцина для профилактики туберкулеза; комбинированная вакцина для профилактики коклюша (ацелюлярная), дифтерии, столбняка, гемофильной инфекции и полиомиелита (инактивированная); вакцина для профилактики краснухи; вакцина для профилактики гемофильной инфекции типа b; вакцина для профилактики бешенства», — отмечается в сообщении Минздрава Украины.
http://novosti.dn.ua/details/151712/
Благостью лихость не изоймешь

0льга
Старожил форума
Сообщения: 397
Зарегистрирован: 08 янв 2011, 17:24

#13 Сообщение 0льга » 31 мар 2011, 10:19

http://www.telegraf.in.ua/health/2011/0 ... 14909.html
Підірваний імунітет: Кременчуцьким дітям не вистачає вакцин для щеплень
26.03.2011 11:05:20
У минулому році план щеплень був виконаний на 70%. Цьогоріч держава виділила на вакцини Полтавщині тільки третину коштів від потреби. Тож імовірно, що план щеплень буде провалений.


У кабінеті для щеплень другої поліклініки дитячої лікарні показали один порожній холодильник та один – із залишками БЦЖ (проти туберкульозу), АДП та АДП-М (вітчизняна вакцина для щеплень проти дифтерії та правцю). У першій поліклініці сказали, що є ще моновакцина проти краснухи (для дівчат 15 років). І все.10 березня «ТелеграфЪ» оприлюднив інформацію, отриману від начальника обласного відділу охорони здоров’я Віктора Лисака про те, що Кременчук незабаром отримає 683 дози відсутньої нині комплексної вакцини «Пентаксим» – для щеплень проти дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту та гемофільної інфекції. Минуло 10 днів, а вакцини як не було, так і немає.– Я вже місяць не можу прищепити дитину, – скаржиться кременчужанка Олеся. – Нам кажуть, або чекайте, або купуйте вакцину самостійно, в аптеці. Але ж це не звичайні пігулки, і мені не хотілося б купувати вакцину в комерційних структурах. Чому з нами так чинять: як дитина нещеплена, то її не приймають в садочок.? І намагаються звинуватити в усьому батьків. А як нема вакцини – тільки розводять руками?

На сайті «Телеграфа» ми прочитали ще один відгук на те, «як це робиться у нас» – тобто щеплення: «Я бабуся. Моєму онуку 4 місяці. Ми не щеплені. Я, звісно, у шоці від того, як і чому? Не хочу розпатякувати з приводу того, треба чи не треба щепити. Але, видно, «не ту страну назвали Г-сом.».......... Як це немає вакцин? Навіщо тоді план щеплень?

Про це «ТелеграфЪ» і запитав Андрія Верещаку, завідувача епідеміологічного відділу міської санстанції. Саме через структуру СЕС розподіляється вакцина в державі. Бо закупівля проводиться централізовано, за кошти державного бюджету, передбачені на фінансування «Загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2009-2015 роки».

– З початку року ми отримали дуже мало препаратів, і практично все використано. Нових надходжень давно не було. В наявності тільки залишки по окремих поліклініках. Чому не надходить? Краще запитати про це Мінздрав. Особисто в мене враження, що там не турбуються про здоров’я підростаючого покоління. Адже якщо є національна програма, то на неї повинні виділятися кошти з державного бюджету. Для стовідсоткового забезпечення кременчужан імунопрепаратами для нашого міста потрібно 4 мільйони гривень. За даними обласної санепідстанції, для населення Полтавської області потрібно 24 мільйони гривень, а на область виділяють тільки третину. Фактично це тільки на Полтаву та Кременчук, не враховуючи районів. За моїми підрахунками, при такому обсязі фінансування, Кременчук буде забезпечений вакцинами тільки на третину від потреби.

Він надав дані щодо забезпеченості імунобіологічними препаратами (вакцинами) станом на перше березня цього року (вони наведені в таблиці) З того часу нічого не змінилося, тільки вакцин стало менше – їх потроху використовують.

У поліклініках підтвердили, що вакцин практично немає.

Чому ж обіцяний «Пентаксим» досі «не доїхав» до Кременчука?«ТелеграфЪ» поцікавився у Наталі Горбенко, заступника головного державного санітарного лікаря Полтави, яка відповідає за розподіл вакцин.

– В обласній СЕС наразі немає жодної дози вакцини. Все отримане вже розподілене на місця у процентному співвідношенні від потреби. Коли буде наступна поставка – сказати не можу. Ми регулярно цікавимося цим в Мінохорони здоров’я, але нам поки що нічого конкретного не кажуть.

«ТелеграфЪ» звернувся з інформаційним запитом до Міністерства охорони здоров’я.

Ми запитали, який обсяг фінансування на вакцини розподілено на Полтавщину? Чи всі тендери проведені, з чим пов’язана їх затримка надходження на місця і коли ж нарешті вони з’являться?

Наразі прес-служба МОЗ підготувала інформацію тільки про вакцину БЦЖ (проти туберкульозу). МОЗ сповіщає, що перша партія (закуплена за додаткові кошти, виділені ще наприкінці 2010 року) в регіони вже надійшла у січні, а «остаточна поставка всієї кількості вакцини у регіони планується після 22 березня 2011 року.» Усно фахівець прес-служби додала, що практично така сама ситуація із постачанням інших вакцин – їх слід чекати після березня.

«Важливо підкреслити, що лабораторний контроль якості є обов’язковим для всіх вакцин, які використовуються на території України (він включає, як мікробіологічні дослідження, так і дослідження на тваринах (морські свинки) та може тривати по окремих показниках до 56 днів – показник термостабільності (для вакцини БЦЖ). Необхідно зазначити, що вакцини поставляються ДП «Укрвакцина» на склади облСЕС, звідки вони розподіляються по лікувально-профілактичним закладам регіону», – сказано у прес-релізі, що частково пояснює, чому надходження вакцин – від закупівлі до розподілу «затягується».

Більш конкретну інформацію по Полтавській області (По «Пентаксиму», Пріоріксу» (імпортний аналог вітчизняного КПК) та іншим вакцинам, з якими в нас нам обіцяли надати трохи згодом, ми обов’язково повідомимо.


’’Кременчугский ТелеграфЪ’’
План щеплень буде провалений?

Батькам говорять про альтернативу: купити самому. Але (навіть якщо не брати в розрахунок гроші та «заморочну» для батьків доставку з дотриманням холодового ланцюга), то слід врахувати, що навіть не всі вакцини можна знайти у продажу. Приватні аптеки переважно не займаються вакцинами. В комунальному об’єднанні «Полтавафарм» нам повідомили, що є «Пріорікс» (імпортний аналог вітчизняного КПК), АДП та АДП-М (вони ще є й в поліклініках) та «Інфанрікс». Решта вакцин, у тому числі й «Пентаксим», відсутня. В аптеці об’єднання зазначили, що в минулому році Державна інспекція контролю за лікарськими засобами тимчасово призупиняла використання двох серій препарату «Пентаксим», виробництва sanofi pasteur S.A., Франція, це серії G2046 та G2067, що було пов’язано з підозрою на поствакцинальні ускладнення. Згодом підозри не підтвердилися, і після так званого «карантину» використання цих партій Держінспекція знову дозволила. Втім, аптекарі говорять що зараз ця вакцина не надходить від постачальників.

Чи можна купити вакцини централізовано, за кошти міського бюджету? Адже на минулій сесії депутати ухвалили міську програму імунопрофілактики. Гарний вступ списаний з державної програми. А фінансування передбачене у сумі 306 тисяч гривень, але на заходи, що не фінансуються з держбюджету. Як пояснила віце-мер Тетяна Неіленко, якщо місцевий бюджет профінансує державну програму, це буде нецільовим використанням коштів (відповідно до Бюджетного кодексу).

Коло замкнулося. Єдине, що варто сказати батькам: держава, яка не забезпечує імунопрепаратами (а відповідно до Закону України «Про захист від інфекційних хвороб» – це прямий обов’язок держави), не має права займатися й шантажем: не приймати до дитсадків тощо через відсутність планових щеплень. Фахівець з медичного права Людмила Солоп радить вимагати письмову відмову від посадових осіб – її можна оскаржити у вищій інстанції або в суді.

КОМЕНТАР

Катерина ЯКОВЦОВА, завідуюча педіатричним відділенням дитячої поліклініки №2:

– Ми пропонуємо батькам купити, якщо вони можуть, а як не можуть – доведеться чекати. Така ситуація з року в рік. Тендери на вакцини проводить Мінохорони здоров’я, і це процедура тривала.

– Чим загрожує окремій дитині порушення календаря (графіку) щеплень?

– Це загроза не окремій дитині. Чим більше нещеплених, тим нижче імунітет нації в цілому, підвищується ризик спалаху інфекцій.

– Чи варто щепити дитину з запізненням, тобто з порушенням календаря щеплень?

– Звичайно варто, в цьому випадку дитина щепиться за індивідуальним графіком.

– Будь-яка публікація про щеплення зазвичай викликає «ланцюгову реакцію» з приводу доцільності щеплень взагалі і ускладнень від них. Чи реєструвалися по поліклініці ускладнення внаслідок щеплень?

– Я працюю у поліклініці з 1982 року. На моїй пам’яті жодного випадку реакції на щеплення не було. Інколи батьки сприймають як реакцію на щеплення вірусне захворювання дитини. Ми підкреслюємо, що перед щепленням кожну дитину має оглянути лікар. Але трапляється, що щеплення припадає на інкубаційний період вірусної хвороби, коли її ще не можна діагностувати. Саме в таких випадках батьки сприймають це як реакцію на щеплення.

ЦИФРИ

70% – таким було загальне виконання плану щеплень дітей у Кременчуці (за даними міського відділу охорони здоров’я)

В цьому році дана цифра може бути набагато меншою. Так, відповідно до програми, заходи з імунопрофілактики за календарем щеплень мають фінансуватися 100-відсотково, запланований обсяг фінансування повинен скласти 361 млн 117,9 тис грн.

За фактом на програму, відповідно до Закону України «Про державний бюджет на 2010 рік» виділено 237 млн 835,5 тис грн – тобто 67% від потреби. А враховуючи те, що вакцини доходять в регіони із запізненням, відсоток виконання плану буде ще меншим.

В той же час загальнодержавна програма гарантує «охоплення щепленнями на рівні не менш як 95 відсотків» – саме при такому відсотку можна говорити про імунітет нації.www.telegraf.in.ua Татьяна Донченко

Funt
Старожил форума
Сообщения: 4708
Зарегистрирован: 09 авг 2004, 08:00

#14 Сообщение Funt » 31 мар 2011, 11:02

Возможно, бюджет в очередном "ауте" - и теперь сбрасывают маловажные статьи расходов, прививки оказались в числе первых. Теперь уж не до прививочных откатов, если гречки нигде нет.
amk писал(а):почему бы профильным НИИ не провести наблюдения над "бедными" детьми - как они развиваются без вчасно одержаних щеплень, отличается ли их здоровье и развитие от "счастливчиков", кому вакцин хватило?
Это можно будет потом посмотреть по отчётам Даржкомстата о детской смертности и т.п.

Аватара пользователя
Olya1971
Старожил форума
Сообщения: 199
Зарегистрирован: 16 янв 2009, 16:12
Откуда: Украина, Луцк

#15 Сообщение Olya1971 » 01 апр 2011, 17:03

Сейчас многие мамы под влиянием публикаций в прессе и выступлений на телевидении отказываются от проведения своим детям профилактической вакцинации, — говорит доцент кафедры детских инфекционных болезней и детской иммунологии Национальной медицинской академии последипломного образования имени П. Л. Шупика доктор медицинских наук Алла Волоха. — Той же части родителей, которые согласны прививать ребятишек, наше государство создает дополнительные трудности. Проблема дефицита вакцин, предусмотренных государственным календарем, у нас в стране существует уже второй год. А ведь если не будет привит, к примеру, от кори, краснухи или дифтерии всего лишь каждый четвертый ребенок, то могут начаться эпидемии этих инфекционных заболеваний.
семь видов вакцин есть в наличии, но многие из них проходили лабораторный контроль качества, поэтому пока не дошли до поликлиник. И заверили, что иммунобиологические препараты появятся в медицинских учреждениях уже в ближайшие дни.
Источник - здесь

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 2 гостя